Skip to content Skip to footer

Yılnak, Elazığ Fırat Haber’de!

Elazığ’ın başına talih kuşu kondu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen YEKA RES-3 yarışmalarında, Kalyon YEKA 3 Rüzgar Enerjisi Yatırımları A.Ş. ‘Elazığ Bölgesi’ için 40 MWe gücünde bağlantı kapasitesi hakkı kazandı. Firma, Elazığ’ın Maden ilçesinde kuracağı RES için TIR’larla panelleri taşımaya başladı. Yatırım bu yıl sonunda tam kapasite çalışacak. Böylelikle Elazığ yenilenebilir enerji çeşitliliği ile de adından söz ettiren kentlerden biri olacak.

Yenilenebilir enerji sayesinde enerji hem daha çevreci hem de daha uygun koşullara sunulabiliyor. Fırat Gazetesinden Kübra Türkan’ın haberine göre,  Elazığ her ne kadar Güneş Enerji Santrallerinde ciddi bir mesafe kaydetmiş olsa da Elazığ’da artık Rüzgar Enerji Santrali heyecanı da yaşanacak.

Rüzgar enerji santrali kurulurken bile heyecan yarattı

Rüzgar Enerji Santrali Elazığ’da henüz faaliyete geçmeden santrali oluşturacak materyallerin Elazığ’a gelmesi vatandaşlar da hem merak hem de heyecan uyandırdı. Fırat gazetesi olarak bu yatırımı hayata geçirecek olan Kalyon YEKA 3 Rüzgar Enerjisi Yatırımları A.Ş. ilgililerinden konuya ilişkin bir takım bilgiler aldık.