Skip to content Skip to footer

Yılnak ve İki Misyonu Faymonville Haber’de!

Türk müşterimiz Yılnak Proje ve Tarım Taşımacılık yeni ekipman talepleriyle geldiğinde iki özel taşımacılık alanı odak noktasındaydı: XXL rotor kanatlarının taşınması ve demiryolu araçlarının taşınması.
Rüzgar enerjisi misyonu için, en uzun rotor kanatlarının kurulum sahalarına taşınmasında ustalaşmak üzere yeni 4 akslı WingMAX açık kasa kamyonlardan oluşan bir üçlü kısa süre içinde teslim edildi. Geçen yılki ilk başarılı deneyimin ardından, bu dörtlü uzatılabilir treylerler Faymonville’de seçilen ikinci üçlü oldu.
Her bir treyler 1.700 mm’lik devasa bir deveboynu strokunun yanı sıra 60° direksiyon açısına ve 600 mm stroka sahip güçlü 19,5″ sarkık akslara sahip.
Demiryolu projelerinin üstesinden gelmek için Yılnak, filosunu MultiMAX tipi iki adet 8 akslı yarı römorkla güçlendiriyor. Araçlar, yükleme platformuna entegre vidalı raylara, maksimum düşük yükleme yüksekliği için krank akslara ve bunlardan birinde özel bir ‘akordeon’ rampaya sahip. Bu tip rampanın özelliği, son derece küçük bir yükleme açısına izin verecek şekilde katlanabilmesidir.
1.000 mm ve 1.670 mm ile demiryolu araçlarının iki olası ray genişliği optimum şekilde yüklenebilir.
Verimli işbirliği için Yılnak ekibine ve Türk ortağımız Serkan Aşkın’a teşekkür ederiz.