Skip to content Skip to footer
image00030

Tünel Açma Makinesi Taşıması

Projelerimiz

Tünel Açma Makinesi Taşıması

Türk mühendis ve teknisyenlerin emekleri ile tamamen yenilenen 4800 mm 750 Ton ağırlığındaki Single Shield Tünel Açma Makinesi Ankara’dan Adıyaman’a, 3 adet hidrolik modüler dorse ve 15 tır ile toplam 18 araçtan oluşan bir konvoyla başarılı bir şekilde sevk edilmiştir.

E-BERK Tunnelling & Foundation Technologies tamamen yerli üretimi olan “ESER” adındaki TBM, Adıyaman’da 187Bin dekar bereketli toprağı suya kavuşturacak.

trafo-tasimasi (1)

Trafo Taşıması

Projelerimiz
Trafo Taşıması

Yılnak ekibi, Ağırlıkları 145 ton olan trafolar Balıkesir’den hidrolik dorselere yüklenerek, İzmir Aliağa limanına başarılı bir şekilde taşınmıştır. Güzergah üzerinde bazı rampa ve yokuşlarda yükün güvenli bir şekilde teslim edilmesi için özel 6×6 kasalı çekici araçlar kullanılmıştır.

dolum-kolu-tasimasi

Petrol/Gaz Taşımaları

Sektörler

Petrol/Gaz Taşımaları

Yılnak ekibi, Ülkemizde ki en önemli ağır sanayi kuruluşlarından olan TEMSAN – Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. ‘nın Botaş Ceyhan projesinde kullanılmak üzere sipariş verdiği her biri 30 metre uzunluğunda, 4 metre yükseliğe sahip 4 adet dolum kolu ve malzemelerini Hollanda Kanon Loading Equipment B.V. fabrikasından teslim alıp Antwerp, Belçika limanına iç taşımasını gerçekleştirdikten sonra gemi ile İskendurun Limanına taşımıştır.

İskendurun Limanına getirilen dolum kolları Adana Ceyhan şantiyesine başarılı bir şekilde taşınmıştır.

Projenin başından sonuna kadar olan tüm operasyon süreçleri Yılnak ekibi tarafından başarılı bir şekilde yürütülmüştür.

Sektörler

Petrol/Gaz Taşımaları

Yılnak basınçlı kap ve kazan üretim sektörünün lider kuruluşlarından biri olan ISISAN’ın üretmiş olduğu 5 adet 300.000L Stok Tankını Pakistan’a göndermek üzere İskendurun Limanına başarılı bir şekilde taşımıştır. Her birinin uzunluğu 34M, çapı 4.45M ve ağırlığı yaklaşık 80ton’a ulaşan tanklar uzatmalı alçak platform hidrolik dorselere yüklenmiştir. Ekibimiz tarafından yapılan etüt sonucunda karayolları ile özel protokol anlaşması yapılmış olup belirlenen uygun güzergah üzerinden taşımalar sorunsuzca gerçekleştirilmiştir.

isisan-stok-tanki-tasimasi1 (1)

Petrol/Gaz Taşımaları

pres-makinasi-tasinmasi

Endüstriyel Enerji

SEktörler

Endüstriyel Enerji

Yılnak, ağırlıkları 134 ton genişlikleri 5.58m olan 3 adet Pres Makinasını Borusan Gemlik Limanından Bursa Karacabey Sanayi Bölgesine sorunsuz bir şekilde taşıdı.
Mühendis ekibimiz operasyon öncesi güzergah çalışması gerçekleştirerek en uygun araç kombinasyonunu ve en uygun rotayı oluşturarak Karayolları ile protokol çalışması yapmıştır. 
Gemi’den 10aks hidrolik modüler dorse üzerine askıya alınan 3 adet makina sırasıyla Karacabey OSB’ye başarılı bir şekilde teslim edildi.

alci-firini-tasimasi_1 (1)

İnşaat ve Yol Yapımı

Sektörlerimiz

İnşaat ve Yol Yapımı

Yılnak A.Ş., alçı ve çimento üretim endüstrisinde sektöründe öncü olan Parget Makina‘nın üretmiş olduğu 24.5m uzunluğunda 4.05m çapında 101 ton olan Dünyanın en büyük alçı fırınını Ankara’dan Rusya Moskova’ya başarılı bir şekilde taşınmıştır.

Dünyanın en büyük alçı fırını Ankara’dan 8 aks uzatmalı hidrolik dorseye yüklenerek Ambarlı limanına getirilmiştir sonrasında ise gemi ile Rostov limanıma taşınmıştır.

Yılnak, Rusya içerisinde yaptığı güzergah etütü ile özel yol izin belgelerini alarak fırını sorunsuz bir şekilde Moskova’da ki fabrikaya teslim etmiştir.

Dev operasyonun tüm aşamaları; iç taşıma,gemi kiralama, vinç ve yol izinlerinin tamamı Yılnak ekibi tarafından organize edilmiştir.

turkish-cargo-ve-tgs-yer-hizmetleri-a.s.-nin-ataturk-havalimanindan-yeni-havalimanina-tasima-islemi

Turkish Cargo Taşıma İşlemi

Projelerimiz

Turkish Cargo Taşıma İşlemi

Turkish Airlines iştiraklerinden olan Turkish Cargo ve TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’nin Atatürk Havalimanından Yeni Havalimanına taşıma işlemi gerçekleştirdik.

Galeri

Projelerimiz

Ne Taşıdığımızı Biliyoruz

Dolum Kolu Taşıması

Alçı Fırını Taşıması

Trafo Taşıması

Turkish Cargo Taşıma İşlemi